no-img
بخش خبری تیم رز

راهنمای گام به گام خرید دوربین - بخش خبری تیم رز


بخش خبری تیم رز
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

ZIP
راهنمای گام به گام خرید دوربین
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
zip
فروردین 27, 1396

راهنمای گام به گام خرید دوربین


چه دوربینی بخرم؟
کافی است به نزدیکترین فروشگاه دوربین محل تان سری بزنید تا با بازار شلوغ و پیچیده ی دوربین ها آشنا شوید. انواع و اقسام دوربین های متفاوت از برندهای مختلف با امکانات و تکنولوژی های بسیار متفاوت که البته هر برند نیز ادعا می کند محصولش بهترین است. در این بازار شلوغ و پیچیده چگونه می توان بهترین و مناسبترین دوربین را انتخاب کرد. اما در این بازار پر رقابت می توان با در نظر گرفتن چند نکته ی بسیار پراهمیت به انتخاب خوبی دست زد. تنها لازم است به درستی بدانید برای چه مصارفی به دوربین عکاسی احتیاج دارید؟ در حقیقت احتیاجاتتان از یک دوربین چیست؟ در این راهنمای گام به گام می کوشیم از دوربین های کوچک شروع کنیم و سپس به سراغ دوربین های نیمه حرفه ای و نهایتا دوربین های حرفه ای برویم . لازم نیست گام به گام همراه ایم راهنما با ما بیایید . هر جا متوجه شدید که پاسخ پرسش هایتان را گرفته اید و دیگر می دانید چه دوربینی مناسب حالتان است ما را ترک کنید و از اتوبوس پیاده شوید.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

آیا دوربین های گوشی های هوشمند به اندازه ی دوربین های عکاسی کوچک خوب عکس می گیرند؟ پاسخ این پرسش آری است اگر بتوانید از زوم صرف نظر کنید.

دوربین های گوشی های هوشمند هیچ مشکلی ندارند. یک گوشی خوب مطمئنا دوربین خوبی هم دارد. حتی اگر نرخ مگاپیکسل آن با نرخ واقعی مگاپیکسل دوربین های کامپکت برابری نکند. واقعیت این است که دوربین های بالای 8 مگاپیکسل تمام آنچه شما در عکس نیاز دارید ، از وضوح و شارپنس گرفته تا رنگ زنده ی تصاویر، را به شما می دهند. این عکس ها نهایتا برای اشتراک گذاری در فیسبوک و توییتر و اینستاگرام صد درصد به لحاظ کیفی مناسب هستند.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

اما نکته در این است که این دوربین ها قرار است همراه همیشگی شما برای ثبت لحظه ها و خاطرات به یاد ماندنی تان باشند. در این صورت است که نقطه ی ضعف آنها که فقدان زوم است جلوه گر می شود.

نقطه ی قوت: آسانی در حمل و نقل و اشتراک گذاری سریععکس ها در شبکه های اجتماعی

نقطه ی ضعف: وجود دیافراگم ثابت و فقدان زوم و همچنین هندلینگ نا مناسب به هنگام عکاسی

اگر برای ثبت لحظات پرهیجان زندگیتان به دوربین احتیاج دارید شاید دوربین های ورزشی کارآمد تر از دوربین های معمول عکاسی برای شما باشند.

با انتخاب مناسب دوربین می توانید از مرزها و محدودیت های دوربین موبایلتان گذر کنید. بگذارید نگاهی جزیی تر بیاندازیم. گزینه ی دیگری نیز در پیش روست؛ دوربین ورزشی. اگر منظور ثبت لحظات پر هیجان زندگی است چرا به جای عکسبرداری ، از آنها فیلمبرداری نکنیم. دوربین های ورزشی سبک، کوچک با کارایی فوق العاده آسان و کیفیت بالا هستند. این دوربین ها که سری دوربی های GoPro نام دارند بی مرز و محدوده همراه تمامی لحظات هیجان انگیز شما هستند. این دوربین ها با کیفیت خوب Full HD و مدل جدیدتر آنها با کیفیت 4k فیلمبرداری می کنند و گزینه های خوبی از جمله ضد آب و ضد ضربه بودن دوربین را نیز در اختیار شما می گذارند.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

نقاط قوت: ارزان ، سبک و کوچک ، قابل نصب روی کلاه ، دوچرخه یا هر جای دیگر، ضد آب و ضد ضربه ، کیفیت فیلمبرداری بالا

نقاط ضعف: دیافراگم ثابت، فقدان زوم ، عدم کنترل نوردهیو کیفیت عکسبرداری نه چندان مناسب.

دوربین های کامپکت ارزان قیمت ، بهتر از دوربین های موبایل اما همچنان با برخی محدودیت ها

اگر فکر می کنید دوربین موبایل پاسخگوی آنچه در عکسبرداری و فیلمبرداری انتظار دارید نیست ، درست متوجه شده اید تهیه یک دوربین عکاسی راه حل صحیحی است.

دوربین های دیجیتال عکاسی کامپکت هم ارزان اند و هم غالبا از کیفیت مناسبی برخوردارند. از قابلیت زوم برخوردارند و امکان کنترل نوردهی ، تراز سفیدی ، فکوس و دیگر تنظیمات تا حدی در آنها تعبیه شده است.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

وجود زوم مهم ترین ویژگی این دوربین هاست. دوربین های موبایل زوم دیجیتال دارند بین معنا که با کراپ کردن سوژه به آن نزدیک می شوند. در این حالت شارپنس و وضح سوژه و عکس به شدت افت می کند . در حالیکه دوربین های کامپکت حداقل از زوم اپتیکال 5 برابری برخوردارند. این بدان معناست که به راحتی می توانید کادر عکس خود را از سوژه ها و اشخاصی که از شما دور هستند نیز پرکنید. اما واقعیت این است که کیفیت کلی عکس های این دوربین ها لزوما بهتر نیست. دوربین های ارزان مسلما لنز ارزانی نیز دارند که دور فریم عکس ها یا به هنگام استفاده از حد نهایی زوم حالت نرمی و خمیری در عکس ایجاد می سازند. از سوی دیگر اندازه ی سایز حسگر نقش عمده ای در کیفیت عکس ها دارد که در این دوربین ها اندازه ی حسگرها نه چندان بزرگ (به اندازهی نیم بند انگشت دست) است.

نقاط قوت : ارزان، قابلیت زوم، امکان کنترل دستی برخی تنظیمات عکس

نقاط ضعف: کیفیتی نه چندان بهتر از دوربین های موبایل و در برخی موارد حتی بدتر از آنها.

کامپکت های مسافرتی : دوربین های کامپکت با زوم بیشتر

دوربین های کامپکت مسافرتی دوربین هایی با بدنه ی کامپکت و در عین حال دامنه ی زوم بسیار بسیار بیشتر هستند. برای عبور از دوربین های موبایل و در اختیار داشتن امکان زوم این دوربین ها دوربین های خوبی هستند که برخی از آنها تا 30 برابر زوم در اختیارتان می گذارند.

ایده این است که دوربینی کوچک در جیب دارید که از قابلیت زوم بسیار عظیم برخوردار است و برای عکسبرداری حتی از دورترین سوژه ها نیز می توانید آن را از جیبتان بیرون آورده و عکسبرداری کنید.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

فرض کنید به پیک نیک یا مسافرت رفته اید. به دوربینی نیاز دارید که به راحتی در جیب جا شود و حمل آن آسان باشد . در عین حال این دوربین باید دوربینی همه کاره باشد تا هیچ منظره و چشم اندازی از دستتان نرود. این دوربین ها اگرچه همچنان حسگر کوچکی دارند ولی کیفیت لنز آنها به مراتب بهتر از دوربین های کامپکت ساده است. کنترل دستی نوردهی ، سرعت شاتر ، تراز سفیدی و دیگر تنظیمات نیز در این دوربین ها قابل توجه است. اگر بودجه ی اقتصادی تان جواب می دهد با خرید این نوع دوربین در واقع سرمایه گذاری می کنید که هیچگاه از آن پشیمان نخواهید شد.

نقاط قوت: زوم عظیم الجثه، کنترل دستی موارد بیشتری به هنگام عکسبرداری، کیفیت بهتر عکس ها

نقاط ضعف: حسگری همچنان کوچک که کیفیت نهایی عکس را محدود می سازد. قیمت بیشتر

دوربین های شبه SLR(Bridge Cameras) با زومی بسیار و کنترل دستی تصاویر در حد دوربین های حرفه ای ، اما همچنان با سنسوری کوچک

اگر اندازه ی دوربین برایتان مهم نیست و در عوض دورست دارید با دوربین عکاسیتان بتوانید بدون هر گونه مرز و محدوده ای عکاسی کنید و کنترل و تنظیم عکس هایتان را نیز به مانند دوربین های حرفه ای خود انجام دهید ، دوربین های شبه SLR گزینه های خوبی هستند. نام Bridge در حقیقت از نوع طراحی دستگیره ی این دوربین ها که طرحی مابین دوربین های کامپکت و دوربین های حرفه ای SLR است ، گرفته شده است.

اما با اینکه این دوربین ها دامنه ی زوم وسیع و غیر قابل باوری ارائه می کنند ، آنچنانکه در دوربین نیکون Nikon P900 با 83 برابر زوم دیده میشود، اما همچنان کیفیت عکس ها عاری از اشکال نیستند و محدودیت هایی در آنها وجود دارد. حسگر آنها باز همان اندازه ی کوچک حسگر های دوربین های کامپکت معمولی را دارد. بنابراین دوربینی در دست دارید که حس و حال دوربین های حرفه ای را به شما می دهد ولی کیفیت عکسش در حد دوربین های حرفه ای نیست.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

تنها استثنا در این بخش دوربین پاناسونیک Panasonic FZ1000 است که حسگر آن 1 اینچ و فول فریم است. و خب مسلما قیمت آن نیز گرانتر است.

نقاط قوت: دامنه ی زوم وسیع ، کنترل دستی کامل عکس همچون دوربین های حرفه ای

نقاط ضعف : کوچک بودن اندازه ی حسگر و در نتیجه کیفیت نه چندان مناسب عکس در هنگام استفاده از حد اعلای زوم در تصویر

دوربین های کامپکت high-end دوربین هایی ایده آل برای مشتاقانی که دوربینی با کیفیت ایده آل را در کنار بدنه ای ظریف و کوچک می خواهند.

دوربین های کامپکت High-end مناسب کسانی هستند که نمی خواهند کیفیت بالای عکس را فدای بدنه ی کوچک و ظریف دوربین کنند. اما در عین حال به دنبال داشتن دوربینی هستند که در سفر و یا هر آنجا که امکان بردن دوربین SLR نیست بتوانند دوربینی با کیفیت در جیب داشته باشند. این دوربین ها با برخورداری از حسگر فول فریم ، لنزی خوش کیفیت و البته فیکس و کنترل صد درصد دستی دوربین به هنگام عکسبرداری عکسی با کیفیت بسیار مناسب در اختیارتان می گذارند. تنها ایراد قابل ذکر این دوربین ها زوم اندک آنهاست که نهایتا تا 5 برابر است.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

نقاط قوت: بدنه ی کوچک ، حسگر فول فریم، لنز با کیفیت و امکان کنترل دستی تنظیمات دوربین

نقاط ضعف: زوم اندک ، لنز فیکس ، قیمت گران

دوربین های DSLR با حسگر بزرگ و لنز های قابل تعویض ، نخستین گام به سوی عکاسی حرفه ای و جدی

دوربین های DSLR نخستین گزینه برای شروع عکاسی حرفه ای هستند. این دوربین گزینه های کاربردی تر و آسانتری برای تازه کارنی که عکاسی حرفه ای را به تازگی آغاز کرده اند نیز دارند. و برای حرفه ای ها نیز گزینه های بسیار مناسبی ارائه کرده اند. قابلیت تعویض لنز در این دوربین ها حقیقتا پنجره ی بی نظیری را به روی عکاس می گشاید تا بتواند بدون مرز با بهترین کیفیت از سوژه های مورد نظر خود عکس بگیرد. اندازه ی مناسب حسگر ها نیز به کیفیت خوب لنزهای که افزوده شود دیگر کیفیت عکس جایی برای چون و چرا باقی نمی گذارد.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

نقاط قوت: ، حسگر فول فریم، لنز قابل تعویض ، امکان کنترل دستی تنظیمات دوربین و وجود فورمت ROW

نقاط ضعف: بدنه ی بزرگ و سنگین، فوکوس نه چندان سریع

دوربین های کامپکت فاقد آیینه با لنزهای قابل تعویض ؛ جایگزینی عالی و بی نظیر برای دوربین های DSLR

تا کنون تنها گزینه در میان دوربین های عکاسی با قابلیت لنز قابل تعویض فقط دوربین DSLR بودند . اما اکنون با ورود دوربین هایی که به سیستم فاقد آیینه مجهز اند کار بسیار ساده شده است. این دوربین ها برخلاف دوربین تک ‌لنزی بازتابی (SLR)، فاقد آینه و نمایاب اپتیکال یا نوری است. در این دوربین‌ها نمای مقابل به‌صورت الکترونیکی از روی حسگر دوربین خوانده و روی نمایشگر ال‌سی‌دی آن نقش می‌بندند و در بعضی از مدل‌ها یک نمایاب یا چشمی الکترونیکی نیز درنظر گرفته می‌شود که در واقع جایگزینی برای نمایاب‌ نوری است. این درحالی است که در ساختار داخلی دوربین تک‌لنزی بازتابی (SLR) یک آینه وجود دارد و نمای مقابل را از دریچه لنز به نمایاب یا چشمی دوربین منعکس می‌کند. به همین علت، یعنی به‌علت وجود آینه داخلی، دوربین‌های DSLR در مقایسه با دوربین‌های بدون‌آینه بزرگ‌تر هستند.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

بدنه ی این دوربین ها درست به اندازه ی دوربین های کامپکت است و با جدا نمودن لنز از آن به راحتی در جیب جا می شود. نمونه های ارزان تر آن فاقد چشمی می باشد.

نقاط قوت: بدنه ی سبک و کوچک، حسگر فول فریم، لنز قابل تعویض ، امکان کنترل دستی تنظیمات دوربین و وجود فورمت ROW

نقاط ضعف: برخی مدل های ارزان قیمت چشمی ندارند و دامنه ی لنزهایی که به این دوربین ها بخورد محدود است.

دوربین های فول فریم : با حداکثر کیفیت و گران ترین قیمت. بنابراین مطمئن شوید که حتما بدان نیاز دارید.

این دوربین ها به حسگرهایی با ابعاد ۳۶×۲۴ میلی‌متر مجهز هستند. این ابعاد، مشابه ابعاد فیلم‌های ۳۵ میلیمتری (یا همان فیلم ۱۳۵) در دوربین‌های آنالوگ است. بسیاری از دوربین‌های حرفه‌ای و گران‌قیمت دنیا، اکنون به این سنسور مجهز می‌باشند. از مزایای سنسورهای فول فریم نسبت به سنسورهای APS-C، زاویهٔ دید بازتر آن‌هاست. ضمن اینکه اگر فاصله تا سوژه و ضریب اف در دو دوربین فول فریم و APS-C یکسان باشد، عمق میدان در فول فریم، کمتر از APS-C خواهد بود. ضمن اینکه عموماً تعداد پیکسل‌ها در این سنسورها بیش از تعداد پیکسل‌های سنسورهای APS-C است.

راهنمای گام به گام خرید دوربین

راهنمای گام به گام خرید دوربین

نقاط قوت: حد اعلای کیفیت عکس با برخورداری از حسگر فول فریم، لنز قابل تعویض ، امکان کنترل دستی تنظیمات دوربین و وجود فورمت ROW

نقاط ضعف: قیمت گران، بدنه ی بزرگ و سنگیندیدگاه ها


104 پاسخ به “راهنمای گام به گام خرید دوربین”

 1. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say
  that I have really enjoyed browsing your blog posts.
  After all I will be subscribing to your feed and I hope you
  write again very soon!

 2. Yes! Finally someone writes about gamefly free trial.

 3. I delight in, lead to I discovered just what I used to be looking
  for. You’ve ended my 4 day lengthy hunt!

  God Bless you man. Have a great day. Bye

 4. I am not sure where you are getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for wonderful info I was looking for this info for my mission.

 5. It is appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy.
  I have read this post and if I could I wish to
  suggest you few interesting things or suggestions. Maybe you can write next articles referring to this article.
  I wish to read more things about it!

 6. Incredible story there. What occurred after? Thanks!

 7. Right here is the perfect web site for everyone who hopes to
  understand this topic. You understand a whole lot its almost hard to argue with you (not that I personally will need to…HaHa).
  You definitely put a brand new spin on a subject which has been discussed for years.
  Excellent stuff, just great!

 8. It is truly a great and helpful piece of info. I’m glad that you just shared this useful info with us.
  Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

 9. I do consider all of the ideas you’ve introduced in your post.
  They’re very convincing and will certainly work. Still,
  the posts are very brief for novices. Could you please lengthen them
  a little from subsequent time? Thank you for the post.

 10. That is a great tip especially to those fresh to the blogosphere.
  Brief but very accurate info… Thank you for sharing
  this one. A must read article!

 11. Everything is very open with a really clear clarification of the challenges.
  It was truly informative. Your website is very useful. Many
  thanks for sharing!

 12. Your mode of telling everything in this paragraph is truly nice, all be capable of without difficulty understand it, Thanks
  a lot.

 13. Hey there just wanted to give you a brief heads up and let
  you know a few of the pictures aren’t loading properly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different web browsers and both
  show the same outcome.

 14. oprolevorter گفت:

  Definitely, what a magnificent website and informative posts, I definitely will bookmark your site.Best Regards!

 15. tinyurl.com گفت:

  I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was
  wondering what all is needed to get setup? I’m assuming having a blog
  like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m
  not 100% sure. Any suggestions or advice would be greatly appreciated.
  Thank you

 16. quest bars گفت:

  Wow! Finally I got a website from where I
  be able to truly obtain useful information concerning
  my study and knowledge.

 17. Nice answer back in return of this question with firm arguments and
  telling everything regarding that.

 18. Wow! In the end I got a weblog from where I can actually take helpful facts regarding my study and knowledge.

 19. Hi there this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with
  HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get guidance from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 20. Thanks for sharing your thoughts on Rose Team. Regards

 21. I will immediately snatch your rss as I can’t to find your email subscription link or e-newsletter service.
  Do you have any? Kindly allow me realize so that I may subscribe.
  Thanks.

 22. Hello everyone, it’s my first visit at this site, and piece of writing is in fact fruitful designed
  for me, keep up posting these types of posts.

 23. At this moment I am going away to do my breakfast, when having my breakfast coming over again to read more news.

 24. I loved as much as you will receive carried out right here.
  The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get bought an shakiness over that you wish be
  delivering the following. unwell unquestionably
  come more formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 25. For hottest information you have to pay a quick visit web and on the web I found this website as a
  most excellent web page for latest updates.

 26. Thanks for your personal marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you’re a
  great author. I will be sure to bookmark your blog and definitely will come back at some point.
  I want to encourage continue your great writing, have a nice morning!

 27. Stevdawn گفت:

  Viagra Generico Con Receta Purchasing Trazodone order cialis online Cialis Con Receta Medica Buying Cialis In Waterloo Propecia Picadura

 28. natalielise گفت:

  I’m truly enjoying the design and layout of your website.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to
  come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your
  theme? Outstanding work! natalielise pof

 29. Very energetic post, I liked that a lot. Will there be a part 2?

 30. dating site گفت:

  When I initially left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new
  comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I
  recieve 4 emails with the same comment. Is there an easy method you can remove me from that service?
  Cheers!

 31. dating site گفت:

  Very nice article, totally what I wanted to find.

 32. dating site گفت:

  Outstanding quest there. What occurred after? Thanks!

 33. dating site گفت:

  hi!,I love your writing so so much! percentage we be in contact more
  approximately your post on AOL? I require an expert on this space to resolve my problem.
  May be that is you! Having a look ahead to look you.

 34. Hello, this weekend is pleasant in favor of me, for the reason that this time i am reading
  this wonderful educational post here at my residence. pof natalielise

 35. Hi there mates, how is the whole thing, and what you would like to
  say concerning this paragraph, in my view
  its genuinely awesome in support of me.

 36. Hey there, I think your blog might be having browser compatibility issues.
  When I look at your blog site in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

  I just wanted to give you a quick heads up!

  Other then that, superb blog!

 37. you are truly a good webmaster. The website loading pace is amazing.
  It sort of feels that you are doing any distinctive trick.
  Also, The contents are masterwork. you’ve performed a fantastic activity on this
  matter!

 38. Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
  I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful
  info. Thanks for the post. I will certainly return.

 39. excellent points altogether, you simply gained a new reader.
  What may you suggest in regards to your post
  that you simply made some days in the past? Any sure?

 40. This piece of writing is actually a pleasant one it assists new
  net viewers, who are wishing for blogging.

 41. What’s up, everything is going fine here and ofcourse every one is sharing information, that’s actually good, keep
  up writing.

 42. etias Visa گفت:

  Hello there! This is kind of off topic but I need some
  advice from an established blog. Is it difficult
  to set up your own blog? I’m not very techincal but
  I can figure things out pretty fast. I’m thinking about
  setting up my own but I’m not sure where to start. Do you have any tips or
  suggestions? Thanks

 43. I’d like to find out more? I’d care to find out some additional information.

 44. I don’t even understand how I finished up right here, but I believed this publish
  was once good. I do not know who you might be but certainly you are going to a well-known blogger for those who are
  not already. Cheers!

 45. If some one wants expert view regarding running a blog after
  that i advise him/her to pay a visit this web site,
  Keep up the fastidious work.

 46. Hello! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 47. ESTA گفت:

  Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It really
  useful & it helped me out much. I hope to give something back and
  help others like you helped me.

 48. penis گفت:

  Hi I am so thrilled I found your website, I really found you by mistake, while I was browsing on Yahoo for something else, Regardless I
  am here now and would just like to say kudos for a fantastic post
  and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the moment
  but I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I
  have time I will be back to read more, Please do keep
  up the great work.

 49. upskirt گفت:

  Saved as a favorite, I like your blog!

 50. busty گفت:

  Excellent beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site,
  how could i subscribe for a weblog web site? The account helped me a appropriate deal.
  I were tiny bit familiar of this your broadcast provided brilliant transparent idea

 51. Generally I do not read article on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do so!
  Your writing style has been amazed me. Thank you, quite great post.

 52. Hello terrific website! Does running a blog
  similar to this require a great deal of work? I have absolutely no understanding of programming but I was hoping
  to start my own blog in the near future. Anyways, if you have any suggestions or tips
  for new blog owners please share. I understand this is off
  subject but I simply wanted to ask. Appreciate it!

 53. After I initially left a comment I seem to have clicked
  the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a
  comment is added I recieve four emails with the exact
  same comment. There has to be an easy method you are able to remove
  me from that service? Thank you!

 54. viagra گفت:

  If you would like to take a great deal from this paragraph then you have to apply
  these methods to your won website.

 55. Very good info. Lucky me I ran across your website by accident (stumbleupon).
  I have book-marked it for later!

 56. viagra گفت:

  I have been exploring for a bit for any high-quality articles or blog posts in this sort of house .
  Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Studying
  this information So i am happy to express
  that I’ve a very good uncanny feeling I discovered just
  what I needed. I so much for sure will make certain to do not fail to remember this site and
  provides it a look regularly.

 57. Hey just wanted to give you a brief heads up and let you know
  a few of the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a
  linking issue. I’ve tried it in two different
  internet browsers and both show the same results.

 58. I know this if off topic but I’m looking into starting my own weblog and was curious what all is needed to get set up?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web savvy so I’m not 100% sure.
  Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
  Kudos

 59. I simply could not go away your website before suggesting that I extremely
  enjoyed the usual info an individual provide to your guests?
  Is gonna be back regularly in order to check up on new posts

 60. Your style is really unique in comparison to other
  folks I have read stuff from. Thank you for posting
  when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this blog.

 61. Hey would you mind letting me know which hosting
  company you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
  Can you recommend a good internet hosting provider at a fair price?

  Thank you, I appreciate it!

 62. esta گفت:

  Interesting blog! Is your theme custom made or did you
  download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out.
  Please let me know where you got your design.
  Bless you

 63. Hola! I’ve been reading your weblog for a long time now and
  finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Atascocita
  Texas! Just wanted to say keep up the good work!

 64. If some one needs to be updated with hottest technologies
  afterward he must be visit this web page and be up to date daily.

 65. If you are going for most excellent contents like me, only visit this web site daily because it offers quality contents, thanks

 66. Hi to every one, it’s truly a pleasant for me to pay
  a quick visit this site, it consists of important
  Information.

 67. Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Cheers

 68. Avoid heavy fat meals before taking over the counter type 2 diabetes medication as it reduce its effect and take longer in reacting. Men are prohibited from operating any machinery after taking this drug as it may cause dizziness thus can lead to accident. Alcohol consumption should be avoided while taking this medicine. If erection stays for more than 4 hours then go to a doctor directly. Avoid daily intake of geriatric doctors. It will make you habitual to it, which is not good. Do not take this drug in high quantity as it causes severe problems. If done by mistake, seek medical attention straightaway.

 69. Be familiar with upon canadian drugs online pharmacy today and be genial for saturday night. primary care doctors near me is used to treat Erectile Dysfunction (ED) in men. ED is a environment where the penis does not solidify in a sustainable style, when a human beings is sexually excited. It works by increasing the blood flow the penis gets in such a situation.

 70. There is definately a great deal to know about this issue.
  I really like all of the points you’ve made.

 71. coconut گفت:

  Thanks for finally writing about >بخش خبری تیم رز | راهنمای گام به گام خرید دوربین – بخش
  خبری تیم رز <Loved it!

 72. (MyLondon) – new health insurance works on foothold blood vessels in the hull to expand blood spread to the penis during lustful stimulation. As the arteries in the penis originate to intensify and increase, blood flow out of the penis is restricted, accordingly causing an erection with is there an over the counter viagra or cialis. May 2, 2018 1:57

 73. I love what you guys are usually up too. This sort of clever work and coverage!
  Keep up the wonderful works guys I’ve included you guys to blogroll.

 74. You made some decent factors there. I looked on the web for the problem and located most individuals will associate with together with your website.

 75. But wanna admit that this is very useful , Thanks for taking your time to write this.

 76. Hey there! I’ve been following your blog for a while now and
  finally got the courage to go ahead and give you a shout
  out from Austin Tx! Just wanted to tell you keep up the excellent work!

 77. here گفت:

  What’s Going down i am new to this, I stumbled upon this I have found It positively
  useful and it has aided me out loads. I’m hoping to give a contribution & aid different customers
  like its helped me. Great job.

 78. I have been browsing on-line greater than three hours these days,
  but I by no means found any interesting article like yours.
  It’s lovely worth sufficient for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made just right content
  as you did, the web can be much more helpful than ever before.

 79. suba suba گفت:

  bOyyU9 Wow, great blog article.Thanks Again. Will read on

 80. kamagra گفت:

  This is one awesome article post. Fantastic. kamagra.

 81. Hi! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
  Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I
  can figure things out pretty fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where
  to begin. Do you have any points or suggestions? Thank you

 82. Magnumescort گفت:

  If some one desires expert view about running a blog then i suggest him/her to go
  to see this blog, Keep up the fastidious work.

 83. We’re a bunch of volunteers and starting a new
  scheme in our community. Your web site provided us with helpful info to work on. You’ve performed a formidable task and our
  entire community can be grateful to you.

 84. I’ve been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting
  article like yours. It’s pretty worth enough for me.
  In my opinion, if all web owners and bloggers made good content
  as you did, the web will be much more useful than ever before.

 85. It’s going to be ending of mine day, but before end I am reading this great
  paragraph to increase my know-how.

 86. Some genuinely good info , Sword lily I discovered this. В«The minute one utters a certainty, the opposite comes to mind.В» viagra without doctor prescription

 87. I think that is among the such a lot important info for me. And i’m glad studying your article. However want to statement on some normal issues, The site taste is wonderful, the articles is in reality nice : D. Excellent task, cheers canada drugs pharmacy online

 88. I just wanted to write down a brief message in order to thank you for the fantastic techniques you are giving on this website. My long internet search has finally been compensated with incredibly good content to go over with my close friends. I would assert that many of us readers actually are very much blessed to exist in a superb site with so many perfect individuals with good points. I feel truly lucky to have come across the web pages and look forward to so many more fun moments reading here. Thanks a lot once again for everything. viagra coupons

 89. Miami Movers گفت:

  There’s definately a great deal to know about this subject.

  I like all of the points you have made.

 90. cbd oil گفت:

  Thanks for every other excellent post. Where else could anybody get that type of info in such an ideal means of
  writing? I’ve a presentation subsequent week, and I
  am on the search for such info.

 91. Hello there, just became alert to your blog through Google,
  and found that it is truly informative. I’m going to watch
  out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future.

  A lot of people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 92. Hi, I do believe this is a great website. I stumbledupon it
  😉 I am going to revisit yet again since I book marked it.
  Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and
  continue to help others.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *